Wydarzenia

Jestem EKO – Krasnoludki

Początek marca w grupie Krasnoludków upłynął pod hasłem – „Jestem eko”. Oprócz codziennych zajęć omawiających ten temat były także bardziej wyjątkowe aktywności:

W poniedziałek dzieci poznały zasady segregacji śmieci oraz znaczenie słowa recykling. Nasza sala na chwilę zamieniła się w miejsce pełne różnych śmieci, ale na szczęście nasze zwinne Krasnale w mig wysprzątały i posegregowały śmieci do odpowiednich pojemników. Aktywnie uczestnicząc w Akcji Kubusiowi Przyjaciele Natury mieliśmy okazję oglądnąć trzy krótkie filmy pt. „ Dbaj o rośliny i zwierzęta. Dla Ziemi trzeba żyć lepiej”, „Dbaj o naturę. To się podwójnie opłaca”, oraz „ Segreguj śmieci. Co, gdzie i po co wyrzucamy”. Dzieci miały również do wykonania poszczególne zadania, za które otrzymywały zieloną odznakę – łapkę Kubusia.

We wtorek odbyły się warsztaty ekologiczne „Piątka dla natury” na których dzieci poznawały trudne zagadnienie jakim jest prąd. Zastanawiały się do czego jest nam potrzebny i skąd się bierze.

W piątek natomiast wraz z grupą Pszczółek oglądaliśmy interaktywny spektakl ekologiczny w wykonaniu Teatru Kultureska, a udostępniony za pośrednictwem strony internetowej MPO w Krakowie.


 
Powrót