Wydarzenia

Jasełka w najstarszych grupach

Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa w ramach współpracy z Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) sfinansował zorganizowanie „Jasełek” jako wydarzenia wspierającego włączanie społeczne dzieci z Ukrainy i ich bliskich. W grupie Odkrywcy odbyły się one 20 grudnia w grupie Sowy 21 grudnia.

Mali artyści przebrani w odpowiednie do swoich ról stroje interpretowali wyuczone kwestie jak zawodowi aktorzy. Do szopki przybyli pasterze, aniołki, gwiazdeczki, Krakowiacy oraz Trzej Królowie. Wszyscy złożyli dary nowonarodzonemu Dzieciątku Jezus. Dzieci śpiewały kolędy i pastorałki, wykonywały układy taneczne oraz grały na instrumentach. W przedstawieniach wzięli też udział nasi wolontariusze, Arthur został królem, a Ala’a pomagał uszczuplonej przez grypę grupie dzieci grającej na tamburynach.

Podczas przedstawień bożonarodzeniowych pojawiały się akcenty kultury ukraińskiej m.in. dzieci z Ukrainy recytowały swoje kwestie w ojczystym języku; wszystkie przedszkolaki z grupy Odkrywców śpiewały popularną w Ukrainie pastorałkę pt. „Dobryj weczir Tobi”, której nauczyły się w języku ukraińskim; zaproszeni goście do grupy Sowy mogli wysłuchać pięknego wykonania kolędy śpiewanej w. j. ukraińskim przez Oleksandrę pt. „Cicha noc”.  

Po Jasełkach odbyła się degustacja pierniczków przygotowanych przez dzieci na warsztatach kulinarnych. Była to okazja do bliższego poznania się rodzin dzieci uczęszczających do przedszkola.

Odkrywcy

Sowy


 
Powrót