Gwaszeniada – Ptaszeniada

2 czerwca dzieci uczestniczce w hipoterapii zostały zaproszone do udziału w Gwaszeniadzie – Ptaszeniadzie. Honorowym uczestnikiem naszej wizyty była w tym roku Pani Dyrektor pomagając naszym maluszkom stawiać pierwsze kroki na tak poważnej imprezie. Odkrywcy zabrali natomiast ze sobą całą grupę i dodatkowo przygotowali elementy stroju dla siebie i swoich młodszych kolegów. Zawieźliśmy mieszkańcom stadniny ogromny worek smakołyków (marchewki, jabłka i ususzony chleb), zapowiadała się prawdziwa uczta dla nich. My po przyjeździe otrzymaliśmy mapę oraz stronę tytułową książki. Aby uzupełnić tę książkę należało rozwiązać kilka poważnych zadań z zakresu ornitologii. Karmiliśmy głodnego ptaka, szukaliśmy w miskach z owsem smaczków (takich słodyczy dla koni), dopasowywali dzioby do ich właścicieli (oczywiści na obrazkach), rozpoznawali odgłosy ptaków, segregowali ptasie jaja i ozdabiali sylwetki ptaków. Na koniec mogliśmy pojeździć na konikach, zrobić sobie ptasi makijaż, zdjęcie przy bocianim gnieździe i popróbować różnych smakołyków w ptasiej stołówce, aż się nie chciało wracać. Na pamiątkę otrzymaliśmy gliniane ptaszki.