Gwaszeniada

7.06.2024 w stadninie Tabun odbyła się Gwaszeniada – Integracyjny dzień dziecka pod hasłem „Umiem jeździć konno”. W wydarzeniu uczestniczyły dzieci z naszego przedszkola, które w stadninie Tabun korzystają z hipoterapii oraz gościnnie jako reprezentacja grupa „Sowy”. Na miejscu przywitali nas organizatorzy i wprowadzili w temat tegorocznych obchodów. Okazało się, ze w tym roku impreza ma szczególny charakter bo na początek obchodziliśmy 30 urodziny „Wolty”, zasłużonego konia terapeuty, który nadal mieszka w stadninie , ale jest już na emeryturze. Wolta w prezencie urodzinowym otrzymała kosz smakołyków, bukiet marchewek i wspaniały tort urodzinowy. Pomogliśmy jej zdmuchnąć świeczki i każdy wymyślił życzenie dla „Wolty”. Kiedy nasza jubilatka odpoczywała na wybiegu, my przystąpiliśmy do gry terenowej. Z mapą w ręku odszukiwaliśmy stanowiska na terenie stadniny w których należało rozwiązać jakieś zadanie: wybrać zdrowe jedzenie dla konika, rozpoznać końskie umaszczenie, prawidłowo nazwać części ciała konia, wyczyścić, uczesać i osiodłać drewnianego rumaka. Dodatkową atrakcją były przejażdżki na koniu oraz możliwość wykonania własnego konia na patyku. Na koniec czekała nas miła niespodzianka – poczęstunek. Mimo, że stół był pełen słodyczy, owoców i innych pysznych przekąsek, największą atrakcja była kiełbaska z grilla. Na pożegnanie każdy uczestnik Gwaszeniady otrzymał Floo z wizerunkiem Wolty. Dzień był wspaniały, pełen atrakcji i na długo go zapamiętamy. Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie i Wszystkiego najlepszego dla „Wolty”.

Grupa I

Grupa 2