Wydarzenia

Dzień marchewki u Świetlików

We wtorek, 23 października w grupie Świetlików obchodziliśmy Dzień Marchewki. Już od rana było widać, ze nie jest to zwyczajny dzień. Dzieci i wychowawczyni przyszli do przedszkola ubrane na pomarańczowo.  Było to bardzo wesołe i zdrowe święto, zachęcające nasze pociechy już od najmłodszych lat do jedzenia bogatych w witaminy warzyw. Dzieci uczestniczyły w quizie marchewkowym, w zabawach na temat witamin i potrzeby jedzenia warzyw. Były również zabawy ruchowe ze śpiewem przy piosence: „Na marchewki urodziny” a wszystko w pięknych przebraniach. Chłopcy mieli na głowach pomarańczowe czapki a dziewczynki opaski z symbolem marchewki. Najważniejszym punktem programu było robienie i degustacja soku marchewkowo – jabłkowego z przyniesionych przez dzieci  produktów. Na koniec wykonaliśmy pracę plastyczną „Papierowa marchewka” Śmiechu i zabawy było co niemiara, wszyscy czuli, ze ten dzień jest inny od wszystkich: pomarańczowy, marchewkowy, zakręcony. Po takiej dawce śmiechu, zabawy i witamin na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte.

 


 
Powrót