Wydarzenia

Dzień Marchewki – Krasnoludki

Dnia 20 października w związku z realizacją tematu tygodniowego „Witaminy, hop do brzuszka”” oraz programu Kubusiowi Przyjaciele Natury nasza grupa obchodziła Dzień Marchewki. W tym dniu dzieci ubrały się w odcienie koloru pomarańczowego.

Każde dziecko z pomocą nauczyciela zamieniło się w strój marchewki zakręcając się w olbrzymią wstążkę oraz zakładając zieloną czapkę.

Dzieci rozwiązywały zagadki słowne i obrazkowe. Śpiewały piosenkę o marchewce, bawiły się w zabawę „Marchewka parzy” oraz zbierały ilustracje warzyw z podłogi wg instrukcji nauczyciela.

Na koniec czekała na nas degustacja marchewki. Dzieci z chęcią próbowały i jadły marchewkę. Dowiedziały się jak ważne jest aby często jeść marchewkę w rożnej postaci oraz dlaczego jest tak potrzebna dla naszego zdrowia.

Podczas pozostałych dni tego tygodnia bawiąc się i ucząc poznawaliśmy inne warzywa.


 
Powrót