Wydarzenia

Dzień Dziecka – bańki mydlane.

Nadszedł wreszcie upragniony Dzień Dziecka i co – jak zwykle fantastycznie. Korzystając z pięknej pogody każda grupa powtórzyła skoki na słoniowej trampolinie i degustację cukrowej waty. Oprócz tego z okazji dnia dziecka we wszystkich grupach odbyły się warsztaty z cyklu „Fizyka dla smyka”. Tym razem w ogrodzie. Nauczyliśmy się robić wielkie bańki mydlane. Okazało się, że do takich „czarów wystarczą 2 patyki i 2 sznurki oraz dużo dużo płynu do robienia baniek. Sprzęt do baniek przygotowaliśmy sami a płyn był przygotowany w miskach. Potem super zabawa. Bańki były coraz większe i większe. W ogóle nie trzeba było dmuchać. Nasz oddech zastąpił wiatr. Wystarczyło poruszać rękami, biegać łub kręcić się w koło a bańki rosły, rosły a potem pękały… Sprzęt do robienia baniek zabraliśmy do domu, może uda się to powtórzyć na podwórku lub balkonie. No i oczywiście największa niespodzianka PREZENTY dla wszystkich przedszkolaków i życzenia Wszystkiego Najlepszego. Ale to już zobaczycie na zdjęciach.

Krasnoludki

Odkrywcy

Słoneczka

Sowy

Zuchy


 
Powrót