Wydarzenia

Dogoterapia w grupie Zuchy

Wtorek 24 stycznia był dla nas bardzo wyjątkowym dniem! Nasze zuchy odwiedziła Pani Kamila wraz ze swoim pieskiem Arwen. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od przywitania Arwen piosenką. Tego dnia poznaliśmy zasady bezpieczeństwa dotyczące zabaw z psem – dowiedzieliśmy się, w którym miejscu można go głaskać oraz na co musimy zwrócić uwagę podczas wspólnych zabaw z pupilem. Następnie każdy z nas mógł osobiście przywitać się z Arwen – zrobiliśmy to świadomie i z zasadami. Potem obejrzeliśmy różne ślady zwierząt (m.in. psów)  i próbowaliśmy opowiedzieć historię o tym, co mogło się wydarzyć zanim je zobaczyliśmy. Podzieliliśmy się również na dwie drużyny i pokonywaliśmy drogę do Arwen odpychając się na jabłuszku. Warto było się wysilić! W nagrodę mogliśmy nakarmić Arwen psim smakołykiem. Bawiliśmy się także w naśladowanie ruchów Arwen. Na koniec zbieraliśmy ślady używając jabłuszka. To był świetny dzień. Okazało się, że wszyscy równie mocno kochamy zwierzęta, a teraz wiemy jak się z nimi bezpiecznie obchodzić. Ta wiedza zostanie z nami już na zawsze – dziękujemy.


 
Powrót