Wydarzenia

Dogoterapia w grupie Krasnoludki

Jak przystało na najmłodszą grupę wszystko na początku jest nowe. I już 14 września naszą grupę odwiedził pies. Nie przypadkowy lecz specjalnie szkolony. Arwen bo tak wabi się pies przyszedł ze swoją panią na zajęcia z dogoterapii. Dzieci miały okazję poznać zasadę, kiedy i jak należy podchodzić do psa. Dowiedzieliśmy się czy można samemu, bez pozwolenia, pogłaskać psa oraz w jaki sposób można psa nakarmić? Prawie wszystkie dzieci chętnie podchodziły i witały się z pieskiem. Miały okazje nakarmić go przysmakiem z ręki lub z miski. Następnie pani rozdała piłeczki, którymi w parach wykonywaliśmy na plecach kolegi bądź koleżanki masażyk. Panie również miały masażyk wykonany przez wszystkie dzieci. Zrelaksowani wspólnie razem nauczyliśmy się i odśpiewaliśmy pożegnalną piosenkę. Już nie możemy się doczekać następnego spotkania.


 
Powrót