Wydarzenia

CPCD – spotkanie z panią z biblioteki

26 kwietnia odwiedziła nas ponownie pani z biblioteki aby tym razem poczytać książeczki o emocjach, które mogą nam towarzyszyć w różnych chwilach naszego życia. Bardzo dziękujemy za wspólne spotkanie w ramach akcji CPCD.

Grupy młodsze

Wysłuchaliśmy prześlicznej opowieści o przygodach Gucia, autorstwa Aurelie Chien Chow Chine pt. „Gucio się cieszy”, który bardzo był wesoły. Niestety jego rodzina miała dużo zmartwień. Gucio starał się pomóc jak umiał i podzielił się również swoim dobrym humorem.  

Drugą przeczytaną książeczką z tej serii była pt. „Gucio czuje się dumny” z którego to opowiadania dzieci dowiedziały się, że Gucio bardzo źle się czuł ponieważ miał jechać z grupą kolegów nad morze aby nauczyć się pływać na desce. Gucio ogromnie bał się tego wyjazdu. Mimo strachu, który go ogarniał udało mu się go pokonać,. Gucio był bardzo z siebie dumny.

Przygody Gucia to seria opowiadań, które pomagają dzieciom nazwać emocje i poradzić sobie z nimi oraz uczą nazywać uczucia oraz nad nimi panować.

Ostatnią książeczką przygotowaną przez panią była historia o wiewiórkach, które nie chciały się dzielić. Dzieci dowiedziały się jak ważne jest dzielenie się rzeczami i ile może sprawić to radości drugiej osobie. 

Krasnale

Pszczółki

Grupy starsze

Pani przeczytała książeczkę pt. „Jestem wściekły!”, która w przystępny sposób pokazuje dzieciom, czym jest złość i jak sobie z nią radzić, nie szkodząc przy tym nikomu ani nie wyrządzając krzywdy. Przedstawione w niej sytuacje były punktem wyjścia do rozmowy o tym ważnym uczuciu. Żywe i bliskie rzeczywistości ilustracje zachęcały dzieci do swobodnego dialogu oraz do zastanowienia się nad swoim zachowaniem. Druga książeczka pt. „Lodówka Zosi” opowiadała o problemie głodu wśród dzieci, przyjaźni, uważności na drugiego człowieka i pomocy, której udzielić może każdy z nas. 

Sowy


 
Powrót