Wydarzenia

Cała Polska Czyta Dzieciom

Rozpoczęliśmy nowy cykl spotkań w ramach akcji CPCD i dlatego 17 października na nasze zaproszenie do przedszkola przyszła Pani Elżbieta z Publicznej Biblioteki przy ul. Opolskiej. Jak co roku staramy się poznawać nowe, ciekawe książeczki i opowiadania, które nawiązują do naszego Planu Rocznego, który w tym roku dotyczy przyrody.

Pani Elżbieta dla grup młodszych przyniosła książkę pt. „Wesoły Ryjek i jesień” autorstwa Wojciecha Widłaka. Jest to zbiór opowiadań, który nie tylko uczy i bawi, ale przede wszystkim uświadamia, że każda pora roku jest piękna. Poznaliśmy wesołego Ryjka który jest niezwykle bystrym prosiaczkiem i codziennie uczy się nowych rzeczy. Jest bardzo ciekawy tego, co go otacza. W odkrywaniu świata pomagają mu mama, tata i żółw przytulanka, który nie odstępuje Wesołego Ryjka na krok. Mały prosiaczek poznaje jesień taką, jaką dzieci lubią najbardziej – pełną ogromnych kałuż, kolorowych liści i domu pachnącego szarlotką. 

Dla dwóch najstarszych grup Pani przygotowała przepięknie zilustrowane leśne opowiadania pt. ”Jesienny las” autorstwa Anny Paszkiewicz. Tym razem dzieci poznały historie uroczej gromadki niedźwiedzi, która uczy się życia w lesie. Małe misie spędzają swój czas na zabawie, poszukiwaniu pożywienia, pomaganiu przyjaciołom w potrzebie, a także przygotowują się do zimy.

Korzystając z okazji w imieniu pracowników biblioteki zapraszamy na spotkanie „Jak w bajce” organizowane przez bibliotekę przy ul. Opolskiej. Poniżej szczegółowe informacje.

06.11.2023 godz. 17:00Jak w bajce…Filia nr 20 (Odział dla dzieci) ul. Opolska 37 Tel. 797 301 027  Zapraszamy na wspólną zabawę  w przebieranie się za postaci z popularnych bajek (dzieci przebierają się za ulubionych bohaterów) Będą również gry i konkursy ze znajomości popularnych bajek. Spotkanie zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci Z Bajek, które przypada 5 listopada w rocznicę urodzin Walta Disney’a.

 
Powrót