Wydarzenia

„Cała Polska Czyta Dzieciom”

7 października, po długiej przerwie w naszym przedszkolu w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom” ponownie zagościła pani bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Radzikowskiego. W tym dniu Sowy, Odkrywcy i Świetliki zgromadziły się na jednej sali i bardzo zaciekawione zastanawiały się co znajduje się w  skrzyneczce, którą na stoliku postawiła pani bibliotekarka….. Wszelkie domysły za chwilę zostały rozwiane… Niebyło tam ani ciasteczek, ani cukierków tylko taka specjalna, rozkładana książeczka – skrzyneczka z pięknymi obrazkami. Tym razem pani czytała nam o Wiśle. Dowiedzieliśmy się, że za źródła Wisły uważa się wykapy Czarnej Wisełki, zlokalizowane na południowym stoku Baraniej Góry oraz źródło Białej Wisełki wypływające na północno-zachodnim stoku. Potoki te łączą się ze sobą w zbiorniku Wisła-Czarne, z którego wypływa Wisełka, nosząca nazwę Wisła dopiero po połączeniu się z potokiem Malinka. Ta najdłuższa rzeka  Polski wpływa do Morza Bałtyckiego. Trochę to skomplikowane, ale Pani opowiadała bardzo ciekawie i wiele rzeczy nam tłumaczyła. Na zakończenie Zosia i Antosia z grupy Odkrywców w ramach podziękowań wręczyły Pani bibliotekarce dyplom i poprosiły o wpisanie się do Przedszkolnej Księgi Gości.


 
Powrót