Wydarzenia

Bal karnawałowy.

W czwartek 28.01.2021 odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy. W tym roku ze względu na pandemię każda grupa miała swój własny bal. Tańczyliśmy w korowodach, parch lub grupkach. Rozwiązywaliśmy zadania minikonkursy. Chrupaliśmy słodkości i łakocie. Każdy miał okazję zaprezentować swój strój karnawałowy.

Sowy:

Łapiąc ostatki czasu karnawałowego, razem z Sówkami wspominamy nasz bal! W pięknie udekorowanej (przez naszego wolontariusza Jorge) sali- bawiliśmy się świetnie. Zorganizowaliśmy pokaz strojów karnawałowych, uczyliśmy się nowych tańców, braliśmy udział w konkursach, malowaliśmy obrazki na buziach i rękach, zajadaliśmy się smakołykami, a na koniec wszyscy razem bawiliśmy się w rytmie znanych przebojów

Świetliki:
Czy nas poznajecie? To my, Świetliki. Wyglądamy dziś wyjątkowo, bo przybyliśmy na Bal Karnawałowy w naszej grupie. Zanim rozpoczęliśmy zabawę, dokonaliśmy prezentacji postaci za jakie dziś się przebraliśmy. Nasz pierwszy taniec to walc, później był czas na inne harce: wężyki, brykanie przy muzyce i  nawet wspólne odtańczenie „Kaczuszek”. Zmęczeni, ale radośni zasiedliśmy przy stole pełnym smakołyków. Bal był bardzo udany!

Tropiciele:

W naszej grupie mieliśmy podwójne święto. Tego dnia nasza koleżanka Maja obchodziła urodziny. Potem były tance i zabawy. Szukaliśmy cukierków ukrytych na sali. ten kto znalazł więcej cukierków chętnie podzielił się z innymi.  Bawiliśmy się przy dziecięcych przebojach. Niektóre sami wybraliśmy. Oj nie chciało się kończyć tej zabawy!

Odkrywcy

Także nasza grupa bawiła się na balu karnawałowym. Przedszkolaki tańczyły przy dziecięcych hitach ale poznały także przeboje takie jak np.  Macarena. Każde dziecko miało okazję zaprezentować swój strój oraz wykonaną przez siebie maskę karnawałową. Zabawę zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem. Szkoda że karnawał już się kończy.


 
Powrót