Święta u naszych wolontariuszy

Bardzo się cieszymy, że również i w tym roku możemy poznać wolontariuszy z Hiszpanii i Włoch. Niedawno oglądaliśmy bardzo ciekawe prezentacje przygotowane przez Ambre z Włoch oraz Jorge z Hiszpanii. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób przygotowują się i spędzają Święta Bożego Narodzenia w swoich krajach. Poznaliśmy tradycyjne potrawy oraz przysmaki jedzone podczas Wigilii. Nauczyliśmy się mówić „Mikołaj” oraz „Wesołych Świąt” w języku w włoskim i hiszpańskim. Wolontariusze zaprezentowali również swoje ulubione zabawki, które otrzymali od Mikołaja kiedy byli dziećmi. Dowiedzieliśmy się, że w Hiszpanii bardzo hucznie obchodzone jest święto Trzech Króli, a dzieci w tym dniu otrzymują mnóstwo cukierków. Bardzo ciekawie zostały również przedstawione tradycje powitania Nowego Roku. Dziękujemy za tak wspaniałą „lekcję”.