Wydarzenia

Wycieczka do Muzeum Narodowego – Odkrywcy

Dnia 17 marca dzieci z grupy Odkrywców wybrały się na wycieczkę do Muzeum Narodowego – Galerii Sztuki XIX Wieku w Sukiennicach. Tam uczestniczyły w lekcji muzealnej pt. ,,Namaluj mi bajkę. Legendy, baśnie, i mity w obrazach”.  Podczas zajęć dzieci poznały etymologię słów: bajka, legenda i mit, poznały ich charakterystyczne i kluczowe cechy. Nauczyły się poprzez zabawę i w trakcie rozmowy z przewodnikiem odróżniać postacie rzeczywiste od baśniowych i mitycznych. Dzieci miały również okazję wyszukać wśród zgromadzonych w Galerii Sztuki obrazów, które przedstawiają sceny z mniej lub bardziej znanych legend związanych z Krakowem. Prezentowane w muzeum obrazy i rzeźby zrobiły na dzieciach wielkie wrażenie. Szczególnie zainteresowanie wzbudził ogromny obraz Jana Matejki pt. ,,Hołd Pruski”. Na koniec w pracowni plastycznej dzieci samodzielnie projektowały wzór na stroju Lajkonika.
Dzieci podziwiały również Rynek Główny z jego najpiękniejszymi zabytkami: Sukiennice, Kościół Mariacki, Wieżę Ratuszową, okalające Rynek kamieniczki oraz Bramę Floriańską i Barbakan. Miały również okazję wysłuchać hejnału z wieży Kościoła Mariackiego.


 
Powrót