Wydarzenia

Święto Polskiej Niezapominajki

14 maja w naszym przedszkolu ponownie odbyło się Święto Polskiej Niezapominajki. Dzieci młodsze jak i starsze miały okazje pobawić się w ogrodzie przedszkolnym min. chustą animacyjną wraz z tekturowymi niezapominajkami, którymi dzieci również wypełniły niebieskie serce. W tym dniu szczególne zwracamy uwagę i zachęcamy aby budować silne, głębokie więzy z najbliższymi i szczere przyjaźnie z ludźmi z naszego otoczenia. Święto Niezapominajki przypomina nam o szacunku jaki powinniśmy żywić dla przyrody „małej” oraz „wielkiej Ojczyzny”, Dzieci powtórzyły sobie złote zasady – strażnika przyrody jak prawidłowo należy się zachowywać aby dbać o naszą przyrodę oraz środowisko. Każda grupa otrzymała kopertę, w której znajdował się list dla małych poszukiwaczy. Dzieci wraz z nauczycielem odnajdowały poszczególne rośliny zaznaczone na liście. Dzieci za pomocą dołączonych ilustracji oraz nazw roślin miały za zadanie odnaleźć roślinę, zrobić zdjęcie i zaznaczyć wykonanie zadania. W nagrodę dzieci otrzymały kolorowanki oraz nasiona niezapominajek, które wysiały do swoich skrzyń aby w przyszłym roku każda grupa mogła podziwiać niezapominajki.

Na koniec wszystkie dzieci zaśpiewały hymn Niezapominajki oraz zabrały się za dekorowanie naszego chodnika rysując kredą kwiatki tak aby stworzyć kolorową majową łąkę. Te piękne chwile zachowaliśmy w sercu oraz na zdjęciach i krótkim filmie.

Krasnoludki

Pszczółki

Słoneczka

Zuchy i Sowy


 
Powrót