Święta Wielkanocne w Hiszpanii

Nasza wolontariuszka Ona podzieliła się z grupą Sowy swoimi tradycjami i zwyczajami, które podczas świąt Wielkanocnych obchodzi się w Hiszpanii. Przygotowała na tę okazje prezentację oraz tradycyjne ciasto wielkanocne zwane Monas de Pascua.

Tradycyjne ciasto składa się ze słodkich krążków chlebowych, przypominających nasze polskie drożdżówki z ułożonym na środku całym, pomalowanym jajkiem, a posypane są kandyzowanymi kawałkami owoców i cukru. Można również znaleźć bardziej nowoczesne wersje tego ciasta, wypełnione śmietaną, pokryte czekoladą i zwieńczone czekoladowymi jajkami wielkanocnymi. Wszystkim dzieciom bardzo smakował wypiek naszej wolontariuszki. Dzieci już nie mogą się doczekać następnej degustacji.