Wydarzenia

Dzień Przedszkolaka

20 września wszystkie dzieci razem ze swoimi nauczycielkami świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Wychowawczynie zadbały aby ten dzień był szczególny, a zabawa była jeszcze lepsza niż na co dzień.

Zuchy

Wspólnie bawiliśmy się w nasze ulubione zabawy, potańczyliśmy, zaśpiewaliśmy piosenki, a na sam koniec razem ułożyliśmy ogroooomne puzzle! Nie obyło się także bez niespodzianki w postaci baniek mydlanych! To był super dzień pełen radości.

Sowy

Krasnoludki

Od samego rana czekało na dzieci mnóstwo zabawy. Bawiliśmy się w kółeczku przy dźwiękach melodii znanych piosenek takich jak: „My jesteśmy Krasnoludki”, „Boogie Woogie”, „Jeżeli ci wesoło..” itp. Poznaliśmy również piosenkę w j. angielskim „Clap your hands”, która bardzo się wszystkim spodobała. Kolejną atrakcją były nadmuchane balony, z którymi tańczyliśmy, podrzucaliśmy oraz je łapaliśmy. Była również zabawa z chustą animacyjną, na której ukołysaliśmy niesforne balony, które następnie wyskakiwały z naszej chusty jak popcorn. Na koniec obchodów Dnia Przedszkolaka była zabawa z bańkami mydlanymi, które łapaliśmy w powietrzu, podskakiwaliśmy do nich, w pewnym momencie było ich tak dużo, że z naszego dywanu zrobił się „bąbelkowy materac”. Każdy przedszkolak do domu zabrał ze sobą drobny prezent – pojemnik baniek mydlanych.

Słoneczka

W grupie Słoneczek dzieci rozpoczęły zabawę od układania wspólnego dużego słońca z małych słoneczek. I to zadanie wyszło nam znakomicie. Ogromne słońce rozgrzewało nas swoimi promykami i zapraszało do dalszej zabawy. Z tej radości wszystkie małe słoneczka zostały przeniesione na chustę animacyjną i w rytm muzyki podrzucane do góry były  tak, aby żadne z nich nie spadło. Następnie bawiliśmy się w ,,Poszukiwaczy kolorów”, ,,Rybaka i rybki”, ,,Potwora” i znikaliśmy pod chustą, jak dotknęła nas czarodziejska różdżka pani Basi. Dużo wrażeń dostarczyły nam również zabawy z kolorowymi kubeczkami. Próbowaliśmy je nosić jak urodzinowe czapki na głowie, tańczyliśmy z nimi i nauczyliśmy się dwóch nowych zabaw: ,,Clap, clap song” i ,,Kubka Jakubka”. Tego dnia nie zabrakło również muzycznych hitów, w rytm których tańczyliśmy z miękkimi piłkami ,,kolczatkami” trzymając je w parach czołem, brzuchem, plecami i pupami. Radość, śmiech i głośny doping dzieci świadczyły o wspaniałej zabawie.

Pszczółki

W tym dniu przyłączyliśmy się po raz kolejny do Ogólnopolskiej akcji pod hasłem. „Dzień Przedszkolaka to ważne święto – uczcijmy je razem tańcem i piosenką”. W grupie Pszczółek nie zabrakło zabaw tanecznych przy muzyce, roztańczonych korowodów i skocznych pląsów, zabaw z balonami i chustą animacyjną, naklejek dla „Super Przedszkolaka”, balonowych niespodzianek i toru przeszkód oraz konkursów. Rozwiązywaliśmy też quiz wiedzy o przedszkolu. Przy okazji odkryliśmy kilka ciekawostek.


 
Powrót