Wydarzenia

Cała Polska Czyta Dzieciom

Dnia 6 października w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom przedszkolaków odwiedziła pani bibliotekarka z biblioteki przy ul. Opolskiej. W zależności od wieku dzieci pani czytała inną książkę i prowadziła inne zajęcia.

Krasnoludki i Słoneczka

Dowiedziały się co można robić w bibliotece. Wysłuchały historii o wrocławskich krasnalach. Na koniec otrzymały krasnoludkowe kolorowanki.

Sowy, Zuchy, Odkrywcy

Tym razem słuchaliśmy książki Marty Galewskiej – Kutry ,,Z Muchą Fefe świat zwiedzamy i opowiadamy”. Książka napisana jest w bardzo zabawny sposób. Prowokowała uśmiech nie tylko na twarzach dzieci, ale również pani bibliotekarki. Główna bohaterka Fefe przez przypadek zamieszkała w walizce pewnej pani i tym sposobem znalazła się na nieplanowanych, zagranicznych wakacjach. Miejsca, zwierzęta i osoby, które spotykała wywoływały u niej duże zdziwienie. Nie wszystko potrafiła zrozumieć i wyjaśnić.
I właśnie w tym pomogły jej dzieci. Przedszkolaki z grupy Odkrywców  pełne entuzjazmu i ciekawych pomysłów wspólnie opisywały przygody muszki, która ciągle coś kręciła i pakowała się w coraz to nowe tarapaty, a pani bibliotekarka skrzętnie rejestrowała pomysły dzieci w formie mapy tak długo, aż powstało zakończenie opowiadania, a mucha Fefe wraz z swoją panią bezpiecznie wróciła do rodzinnego kraju. To była historia pełna humoru, ale też niezwykłej kreatywności dzieci.


 
Powrót