Logo
Samorządowe Przedszkole nr 121
z Oddziałami Integracyjnymi
w Krakowie
Herb Polski

Wycieczka „Pszczółek” i „Słoneczek” do Zatorlandu

29 maja dzieci z grupy Pszczółki i Słoneczka w ramach Dnia Dziecka wybrały się na wycieczkę do Dinozatorlandu w Zatorze. Podróż autokarem minęła na radosnych śpiewach przerywanych pytaniami ,,Kiedy dojedziemy?”, „A daleko jeszcze?”. Aż w końcu nadszedł ten moment. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w kinie 5D. Wielu z nas po założeniu okularów wykazało się nie lada odwagą, kiedy ogromne dinozaury przechodziły tuż obok nas, trzęsły się krzesła, wiał wiatr, padał deszcz i śnieg. Niektórym z nas trudno było jednak oddzielić filmową fikcję od rzeczywistości i lęk przed nieznanym wziął górę. Dobrze, że nasze panie były obok nas! Po dreszczyku emocji, pod przewodnictwem pani przewodnik, wybraliśmy się na ścieżkę edukacyjną do Parku Dinozaurów. Oglądnęliśmy ponad sto modeli dinozaurów. Dużo dowiedzieliśmy się o sposobie zdobywania przez nich pożywienia, odżywiania się i tego, do czego służyły im poszczególne części ciała. W niektórych momentach szeroko otwieraliśmy oczy ze zdumienia. Największe wrażenie wywarł na nas ogromny T-Rex oraz długoszyi Argentynozaur. Dużo pisku, śmiechu, radości i gotowości do ucieczki z kolei sprawiły dinozaury, które pluły i sikały wodą. Te ryczące i ruszające się giganty na długo pozostaną nam w pamięci. Następnie ruszyliśmy do Parku Mitologii Greckiej. Widzieliśmy tańczące fontanny, zwiedziliśmy wnętrze Konia Trojańskiego i płynęliśmy tramwajem wodnym po malowniczym stawie. W czasie rejsu podziwialiśmy rozmieszczone na wodzie i brzegach figury greckich bogów, herosów i mitycznych stworzeń. Widzieliśmy potężnego Zeusa rzucającego piorunami, Posejdona z trójzębem wyłaniającego się z wody i śpiewające syreny. Po intensywnym spacerze przyszedł czas na regenerację sił. Usiedliśmy na leżakach w strefie relaksu i rozpoczęliśmy konsumpcję zawartości naszych plecków. W przerwach skakaliśmy na dmuchanych trampolinach i bawiliśmy się na drewnianym wraku statku. Po odpoczynku ruszyliśmy do Lunaparku i strefy zabawy. Jeździliśmy na tradycyjnych karuzelach, kręcących się filiżankach, gasiliśmy pożar rakietkami wodnymi i daliśmy upust swoim emocjom na dwóch rollercoasterach. Po tych atrakcjach przyszedł czas na wyciszenie się w Parku Gigantycznych Owadów.
Z zaciekawieniem i lekkim niedowierzaniem zadzieraliśmy głowy do góry, aby przyjrzeć się ogromnym modelom owadów. Wiele z eksponatów ruszało czułkami, odnóżami, skrzydłami i wydało dźwięki, co wywoływało u nas falę okrzyków radości i zaskoczenia. Oko w oko stanęliśmy między innymi z gigantyczną, zieloną modliszką, kleszczem, mrówką olbrzymką, potężnym jelonkiem rogaczem, włochatym pająkiem, czy ogromną pszczołą. To była prawdziwa lekcja empatii i przyrody. Pani przewodnik w prosty sposób tłumaczyła, dlaczego owady są tak pożyteczne dla naszego ekosystemu. Na zakończenie zwiedziliśmy Dom Do Góry Nogami. Niektórym z nas kręciło się w głowie, ale wszyscy doszliśmy do wniosku, że nie dalibyśmy rady w nim mieszkać. I tak nadszedł kres naszej wycieczki. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do autokaru i wybraliśmy się w drogę powrotną do przedszkola.

Pszczółki

Słoneczka

Sprintem do maratonu

3 czerwca w naszym przedszkolu odbyła się ogólnopolska akcja sportowa „Sprintem do maratonu”, której celem było promowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia wśród dzieci.
W wydarzeniu uczestniczyły wszystkie dzieci z przedszkola. Na początek przedszkolaki wzięły udział w rozgrzewce, aby przygotować się do biegu. Każdy uczestnik z dużym zaangażowaniem i radością stanął na starcie, otrzymał numer startowy, a następnie rozpoczął i szczęśliwie ukończył wyznaczony bieg. Dzieci wykazały się ogromną determinacją, sportowym duchem oraz wzajemnym wsparciem.
Przed rozpoczęciem biegu dzieci dowiedziały się, na czym polega udział w zawodach biegowych, jak należy się do nich przygotować oraz jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują podczas aktywności sportowej. Rozmawialiśmy również o znaczeniu regularnego ruchu dla zdrowia, prawidłowego rozwoju fizycznego i psychicznego oraz dobrego samopoczucia.
Po zakończeniu biegu wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale, które były wyrazem uznania za ich wysiłek i zaangażowanie. Ponadto każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom potwierdzający udział w akcji.
Wydarzenie dostarczyło dzieciom wielu pozytywnych emocji, zachęciło do aktywnego spędzania czasu oraz pokazało, że sport może być źródłem radości i satysfakcji. Akcja „Sprintem do maratonu” była cenną lekcją promującą zdrowy styl życia i aktywność fizyczną od najmłodszych lat.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach od 26 maja do 1 czerwca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, którego celem było promowanie czytelnictwa oraz rozwijanie zainteresowań literackich wśród najmłodszych.
W ramach obchodów odbyły się spotkania z rodzicami, którzy chętnie włączyli się w akcję. Dzieci spotkały się z mamą Piotrka, Kylyny i Olivii z grupy Kotki oraz panem Kamilem – pracownikiem przedszkola a jednocześnie tatą Ignasia z grupy Pszczółki. Rodzice przynieśli ulubione książeczki swoich dzieci i czytali je głośno przedszkolakom, sprawiając im wiele radości. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały prezentowanych opowieści i bajek.
Naszym wyjątkowym gościem była również pani bibliotekarka z Biblioteki Publicznej przy ul. Opolskiej, która rozpoczęła obchody od przeczytania znanego wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa”. Utwór ten wzbudził duże zainteresowanie dzieci i zachęcił je do wspólnej rozmowy o książkach oraz czytaniu.
W czasie trwania Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom zorganizowano także kiermasz książki. Rodzice mieli możliwość zakupu wybranych książeczek dla swoich pociech, wzbogacając w ten sposób domowe biblioteczki i wspierając rozwój czytelniczych pasji dzieci.
Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom był okazją do wspólnego spędzenia czasu przy książce, rozwijania wyobraźni oraz kształtowania nawyku codziennego czytania. Dziękujemy wszystkim rodzicom oraz zaproszonym gościom za zaangażowanie i udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Pierwsze atrakcje z okazji Dnia Dziecka

Tegoroczny Dzień Dziecka w naszym przedszkolu zaczęliśmy świętować nieco wcześniej niż zwykle, bo już 25 maja. Wyprzedziliśmy trochę nasze Mamy, a wszystko za sprawą niespodzianki, jaką przygotowali dla nas animatorzy „Baśniowej Krainy”. Kiedy rano przyszliśmy do przedszkola naszym oczom ukazał się ogromny dmuchaniec. Spostrzegawcze „Pszczółki”, które miały możliwość obserwować go z okien swojej sali, zauważyły, że sięgał on aż do pierwszego piętra. Trudno nam było doczekać tej wspaniałej chwili, kiedy będzie można na nim pozjeżdżać. Okazało się, że to nie jedyna atrakcja tego dnia. W planie były jeszcze gigantyczne gry planszowe i zręcznościowe, zabawy ruchowe z animatorem oraz duże bańki mydlane. Każda grupa miała swoje czarodziejskie pół godziny, żeby spędzić je na każdej atrakcji. Bawiliśmy się wszyscy świetnie. Wszędzie było słychać śmiech i okrzyki radości. Potwierdzają to nasze panie i uśmiechy na zdjęciach.

Krasnoludki

Sowy

Kotki

Pszczółki

Słoneczka

Kalendarz najbliższych wydarzeń – czerwiec

1.06.2026 r. Dzień Dziecka w przedszkolu, w programie:

  • 9:00 występ teatru „Piraci i wyspa Tajemnic”,
  • od 13:00 zawody sportowe prowadzone przez trenera zajęć sportowych.

3.01.2026 r. udział w biegu „Sprintem do maratonu” godz 10:30;

8.06.2026 r. Dogoterapia w gr. Sowy godz. 9.00 i 9.30, w gr. Kotki 10.00 i 10.30;

9.06.2026 r. Wycieczka grup: Kotki i Sowy do Gospodarstwa agroturystycznego w Gruszowie. Wyjazd z przedszkola godzina 8:00 powrót około godziny 15:30;

11.06.2026 r. Teatrzyk da wszystkich grup o godz 9.00;

11.06.2026 r. Dzień Rodziny i pożegnanie przedszkola w grupie Pszczółki o godzinie 15.30;

12.06.2026 r. Dzień Rodziny w grupie Krasnoludki o godzinie 15:00;

12.06. 2026 r. „Gwaszeniada” – Integracyjny Dzień Dziecka w stadninie „Tabun” dla dzieci uczestniczących w zajęciach z hipoterapii oraz reprezentacji starszaków ” Grupa Pszczółki” w godz 10.00 – 13.00. Wyjazd busem ok 9.00 gr. Pszczółki, ok 9.45 pozostali uczestnicy;

16.06.2026 r. Dzień Rodziny w grupie Kotki o godzinie 15:30;

18.06.2026 r. Dzień Rodziny i pożegnanie przedszkola w grupie o godzinie 15.30;

19.06.2026 r. Wyjazd grupy „Pszczółki” do Multikina w ramach wygranej w kampanii „Rowerowy maj” na film pt. „Kurozając i świątynia świstaka”

22.06.2026 r. Dogoterapia w gr. Krasnoludki godz. 9.30 i 10.00;

22.06.2026 r. – 24.06.2026 r. Wizyta gości z polskiego przedszkola na Litwie;

Zajęcia dla dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego lub niepełnosprawności:

Hipoterapia – w środy wg wewnętrznego harmonogramu 10.06.26, 17.06.26, 24.06.26;

22.06.2026 r. Dogoterapia dla dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z grupy „Pszczółki” godz. 9.00 – 9.30;
22.06.2026 r. Dogoterapia dla dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z grupy „Słoneczka” godz. 10.30 -11.00;

Nasza pierwsza wycieczka przedszkolna do ZOO (KRASNOLUDKI)

29 maja odbyła się wyjątkowa dla naszych Krasnoludków wycieczka do ZOO – była to ich pierwsza wspólna wyprawa w takim składzie! Już od rana w przedszkolu panowała radosna atmosfera i podekscytowanie, a dzieci z niecierpliwością oczekiwały na spotkanie z egzotycznymi zwierzętami.
Na miejscu dzieci miały okazję zobaczyć wiele gatunków zwierząt z różnych zakątków świata – od majestatycznych lwów i żyraf, po zabawne małpki i kolorowe ptaki. Duże wrażenie zrobiły również zwierzęta wodne.
Podczas spaceru po ogrodzie zoologicznym przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem słuchały ciekawostek o zwierzętach, zadawały pytania i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Nie zabrakło także czasu na odpoczynek i zabawy na świeżym powietrzu.
Wycieczka była nie tylko wspaniałą przygodą, ale również cenną lekcją przyrody i okazją do integracji grupy. Dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń, uśmiechów i nowych doświadczeń, które na długo pozostaną w ich pamięci.

IV Międzyprzedszkolny Turniej Sportowy Grup Integracyjnych ,,Razem możemy więcej” – w Zabierzowie

Dnia 19 maja dzieci z grupy Pszczółki wybrały się na  wycieczkę do Zabierzowa na IV Międzyprzedszkolny Turniej Sportowy Grup Integracyjnych ,,Razem możemy więcej”, który organizowany był przez Samorządowe Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie.
W turnieju, oprócz nas, uczestniczyły również dzieci z trzech innych przedszkoli. Na początku, jak przystało na poważnych zawodników, wszyscy zostaliśmy przywitani przez organizatorów i głośno wypowiedzieliśmy nasze sportowe  hasła. Zostały również wyjaśnione, choć dobrze nam już znane, zasady fair-play. Dowiedzieliśmy się, że uczciwa gra, szacunek dla przeciwnika i respektowanie decyzji sędziów, honorowe znoszenie porażek, to w sporcie bardzo ważne wartości. Następnie rozpoczęliśmy taneczną rozgrzewkę. Bawiliśmy się przy utworach: ,,Głowa, ramiona, kolana, pięty”, ,,Chocolate” oraz energetycznym hicie Shakiry ,,ZOO”. Kolejno, podzieleni przez nasze panie na zespoły, pokonywaliśmy emocjonujące, sportowe wyzwania. Braliśmy udział w konkurencjach z użyciem basenowych makaronów, balonów, patyczków, plastikowych butelek i kół hula –hop. Bardzo podobało nam się budowanie wieży z papierów toaletowych oraz rzucanie makaronowym oszczepem do koła hula- hop. Tutaj liczył się refleks i wzajemna współpraca w zespołach. Łatwo nie było, ale daliśmy radę. Na zakończenie odbyła się balonowa bitwa, która dostarczyła nam wielu emocji i pozytywnych wrażeń. Najważniejsze jednak, że wszyscy okazaliśmy się zwycięzcami. Za zachowanie zasad fair-play, prawidłowe wykonywanie zadań oraz prawdziwą sportową postawę otrzymaliśmy dyplomy, medale, sympatyczne jeżyki oraz pudełko klocków lego dla grupy.

Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki pt. ,,Z uśmiechem dbam o zdrowie”.

W czwartek, 21 maja, w naszym przedszkolu odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki pt. ,,Z uśmiechem dbam o zdrowie”. Celem wydarzenia było: rozwijanie zdolności wokalnych dzieci, promowanie zdrowego stylu życia, stwarzanie dzieciom okazji do zaprezentowania swoich talentów i kształtowanie pewności siebie. 

W konkursie wzięło udział 19 dzieci nie tylko z naszego przedszkola, ale również z zaprzyjaźnionych, krakowskich placówek:

  • Samorządowego Przedszkola Nr 13 przy ulicy W. Budryka
  • Samorządowego Przedszkola Nr 130 przy ulicy Krowoderskich Zuchów 28,
  • Samorządowego Przedszkola Nr 118 przy ulicy H. Modrzejewskiej 21.

Występy dzieci zachwycały publiczność. Każdy z nich był wyjątkowy. Mali artyści poprzez gest, ruch, mimikę oraz przygotowane rekwizyty doskonale przekazali interpretację muzycznych utworów. Królowała piosenka Piotra Rubika ,,O zdrowiu”. Każdy z artystów wykonywał ją jednak w nieco odmiennej interpretacji.  Poziom był bardzo wysoki. Dlatego też Jury, pod przewodnictwem pani dyrektor Doroty Szymczyk, postanowiło jednogłośnie wszystkim uczestnikom przyznać I miejsca.

A oto lista laureatów:

I miejsce:

Grupa wiekowa 3-4 -latki:

Adrianna J. P -121, piosenka ,,Szczotka, pasta, zimna woda”

Anita K. i Alicja K.. P – 118, piosenka ,,Owocowy taniec”

Dagmara W. i Maria S. P – 121, piosenka ,,Była sobie żabka mała”

Grupa wiekowa 5-6-latki:

Iga T. P – 118, piosenka ,,Witaminki, witaminki”

Aleksander P. P – 118, piosenka ,, Hymn zdrowych dzieci”

Zofia K.. P – 13, piosenka ZOZI ,,Dbaj o zdrowie”

Zofia G. i Julianna K. P- 13, piosenka Piotra Rubika ,,O zdrowiu”

Olivia E.. P – 121, piosenka ,,Zdrowo żyć chcemy, więc warzywa jemy”

Marlena T.. P – 13, piosenka ,,Witaminki”

Patrycja K. P – 118, piosenka Piotra Rubika ,,O zdrowiu”

Kornelia K. P – 130, piosenka Piotra Rubika ,,O zdrowiu”

Mia N  P – 130, piosenka ,,Dbam o zdrowie”

Małgorzata A. P –130, piosenka ,,O niezdrowym jedzeniu”

Maria Ł. i Zuzanna K. P – 121, piosenka ,,Owocowy blues”

Michalina T. P – 121, piosenka Piotra Rubika ,,O zdrowiu”.

Serdeczne gratulujemy wszystkim artystom pięknych, melodyjnych i pełnych pasji występów. Życzymy Wam, aby wasz głos zawsze brzmiał tak radośnie, a muzyka była Waszą wielką przygodą!

Z okazji Dnia Mamy

W tym Uroczystym Dniu wszystkim Mamom naszych przedszkolaków życzymy:
Spokoju i słońca, dni wolnych od trudu,
Wakacji bez końca i marzeń spełnionych,
Przyjaciół bez liku i pięknych dla Was pisanych wierszyków,
żebyście codziennie budziły się rano z wesołym uśmiechem,
a dzieci niech będą radością i pociechą.
Wszystkiego najlepszego!

Święto Polskiej Niezapominajki

Święto Polskiej Niezapominajki obchodziliśmy w tym roku wyjątkowo 12 maja. Był to dzień pełen radości, uśmiechu i wspólnej zabawy. Dzieci brały udział w zabawach ruchowych i tanecznych, podczas których świetnie się bawiły oraz integrowały z rówieśnikami. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego Święto Niezapominajki jest tak ważne oraz o czym warto pamiętać każdego dnia – o życzliwości, przyjaźni, trosce o innych ludzi i o przyrodę.

Młodsze dzieci nauczyły się piosenki o niezapominajkach, natomiast starsze z radością przypomniały sobie utwór poznany w ubiegłych latach. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały koperty z zadaniami do wykonania w ogrodzie przedszkolnym. Ich celem było odnalezienie wybranych roślin oraz uważne obserwowanie otaczającej przyrody. Był to dzień pełen ciekawych doświadczeń i niezapomnianych chwil.

Krasnoludki

Sowy

Kotki

Pszczółki

Słoneczka

Spotkanie integracyjne+

Od kilku lat tradycją naszego przedszkola stały się spotkania integracyjne dla rodzin dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Czasem spotykamy się w stadninie „Tabun”, a czasem robimy coś zupełnie innego. W kwietniu 2026 r. wspólną zabawę (tym razem na terenie przedszkola) zorganizowali dla nas animatorzy z „Baśniowej Krainy”. Wszystko w kolorach świateł – fluo-party – „Zmysły i ruch”. Ponieważ chętnych na wspólną zabawę było wielu, spotkaliśmy się w dwóch terminach: 22.04.26 i 28.04.26. Podczas wspólnej zabawy organizatorzy zapraszali nas do wielu ciekawych aktywności. Była zamiana miejsc w kolorowych kołach, przechodzenie pod kolorową liną, taniec z szarfą w ciemności i w świetle oraz dwa największe hity: bitwa na kolorowe taśmy i gigantyczna bańka mydlana.

Psie urodziny

Każdy obchodzi swoje urodziny. Świętujemy wtedy w domu, w przedszkolu, czasem zapraszamy swoich kolegów na przyjęcie, otrzymujemy mnóstwo prezentów i miłych życzeń, a przede wszystkim świetnie się bawimy. Ale w jaki sposób świętuje pies? Oczywiście nie przypadkowy, tylko ten, którego dobrze znamy i lubimy. Całkiem niedawno, 13 kwietnia, nasza ulubiona psia terapeutka, Szelma, obchodziła swoje pierwsze urodziny. To zupełnie inaczej niż u ludzi. Bo ona ma zaledwie rok, a już od pewnego czasu chodzi do pracy. To dopiero niespodzianka! Pierwsze urodziny Szelmy wypadły akurat w dzień, kiedy miała zajęcia z grupą „Krasnoludki” i „Pszczółki”. Dlatego zostaliśmy gośćmi na tych nietypowych urodzinach zupełnie niespodziewanie. Nie mieliśmy przygotowanych prezentów, więc narysowaliśmy Szelmie piękne laurki, zbudowaliśmy torty z psich smaczków, bawiliśmy się w szukanie smakołyków i zabraliśmy ją na krótki spacer. Na pożegnanie życzyliśmy jej jeszcze raz wszystkiego najlepszego. Mamy nadzieję, że dobrze się bawiła.

Krasnale

Pszczółki

>> Początek

Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%