Wydarzenia

Zdrowe kanapki w grupie Pszczółki

W piątek 1 marca dzieci z grupy Pszczółek w ramach realizacji projektu MEN ,,Jak zdrowo  się odżywiać” oraz realizacji projektu z Sanepidu ,,Skąd się biorą produkty ekologiczne” wykonywały zdrowe kanapki. Na początku wszystkie dzieci przypomniały sobie zasady zdrowego odżywiania i poszczególne piętra piramidy żywienia, a następnie umyły ręce i założyły fartuszki. Przed przystąpieniem do prac kulinarnych dzieci nazywały produkty spożywcze zgromadzone na stoliku, poszczególne warzywa, porównywały kolor i smak pieczywa pszennego, pszenno-żytniego oraz degustowały  je. Najwięcej zainteresowania wzbudziły dwa słoiki z hummusem  – pastą z warzyw, którą własnoręcznie przygotował tata Rysia B. z naszej grupy. Na początku dzieci z pewną dozą  niepewności podchodziły do skosztowania zawartości owych słoików, ale później prawie połowa prosiła o repetę. Bardzo dziękujemy tacie Rysia za tę zdrową inicjatywę. Kolejno dzieci samodzielnie posługiwały się nożem przy krojeniu kromek chleba na mniejsze oraz przy smarowaniu masłem i białym serem. Następnie wybierały warzywa, szynkę, żółty ser, liście szpinaku, kiełki brokułu i tworzyły własne kompozycje na kanapkach. Niektóre naprawdę były bardzo kolorowe i apetyczne. Jak już wszystko było gotowe rozpoczęliśmy degustację. To był potężny zastrzyk energii jak na drugie śniadanie  i całkiem niezła przysłowiowa ,,bomba witaminowa”.


 
Powrót