Wydarzenia

Zdrowa przekąska- wiosenne kanapki w grupie Świetlików.

„Bo to bardzo ważna rzecz by warzywa jeść”- w grupie Świetlików 6 kwietnia od rana krzątanina i wielkie przygotowania do stworzenia własnych, urozmaiconych, zdrowych przekąsek – tym razem w formie wiosennych kanapek. Każdy z nas mógł się pochwalić zestawem warzyw przyniesionych w pojemniczkach do przedszkola. Królowały tradycyjnie pomidory o różnych odmianach, ogórki zielone i kiszone, kolorowe papryki, rzodkiewki, kiełki: brokułu, słonecznika, rzodkiewki, oraz szczypior, koperek, marchew i seler, a także różne rodzaje sałat: masłowa, lodowa, rzymska i roszponka. Przy takim zestawie nic tylko zakasać rękawy i wziąć się do pracy. Samodzielnie przygotowaliśmy stanowiska rozkładając deski do krojenia, plastikowe noże. Nie zapomnieliśmy rzecz jasna o zasadach higieny – założyłyśmy ochronne fartuszki, chusteczki na głowę, umyliśmy dokładnie rączki i rozpoczęliśmy przygotowania. Wcześniej poznaliśmy zasady zdrowego żywienia układając piramidę żywieniową oraz zasady komponowania zdrowych przekąsek. Przyszedł czas na twórczość: wykorzystując zgromadzone produkty: wędliny, nabiał, jaja, warzywa, przystąpiliśmy do komponowania niepowtarzalnych wiosennych, kolorowych kanapek… restauratorzy krakowskich knajpek uwaga! Rośnie Wam konkurencja nie lada! To młode pokolenie świetnie sobie radzi z każdym wyzwaniem…. zapraszamy do galerii zdjęć obrazujących etapy powstawania Ich dzieł! Przy takich zestawach, największe niejadki miękną, sięgając po przekąskę, której sami są wykonawcami.


 
Powrót