Wydarzenia

Zajęcia sportowe na stadionie przy Placu Na Groblach – Odkrywcy

Dnia 16 maja w ramach zajęć sportowych organizowanych przez Tauron Arenę grupa Odkrywców miała zajęcia sportowe na Międzyszkolnym Stadionie Sportowym Kraków – Zachód przy Placu Na Groblach 23. Dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi sportowcy. Zajęcia prowadziła dobrze nam znana trenerka – pani Ola. Po przebraniu się, sprawdzeniu listy obecności i stawieniu się  na zbiórce rozpoczęła się rozgrzewka. Bieg w grupie po torach i prawdziwej bieżni to było nie lada wyzwanie. Jak już dobrze się rozgrzaliśmy uczyliśmy się przyjmować prawidłową, sportową postawę do biegu i rozpoczęliśmy zawody. Najpierw był bieg na 40m, a potem na 60m. Daliśmy radę i pokonaliśmy te odległości. W końcu mamy już trochę sportowego doświadczenia. Kolejno zaczęły się zawody z lekkoatletyki. Rozgrzewaliśmy się naszymi ulubionymi zabawami: w ,,Berka mrożonego”, w ,,Berka kucanego” i nowego ,,Berka z przysiadami w parach”. Następnie podzieliliśmy się na trzy grupy. Pani Ola w różnej odległości poustawiała płotki i zaczęły się zawody:,,Bieg przez płotki”. Sprawiło nam to dużo frajdy i wyzwoliło nie mało emocji. Z dużym zaangażowaniem kibicowaliśmy każdemu zawodnikowi i biliśmy brawo tym, którzy wygrywali. Tak naprawdę to wygrali wszyscy, bo nie było dziecka, które nie wykonałoby tego sportowego zadania. Na zakończenie, celem wyciszenia bawiliśmy się w odgadywanie, kto w kole zamienił się miejscami. Pani Ola powiedziała, że to trudna zabawa i nie wie, czy sobie poradzimy, ale oczywiście udowodniliśmy, że i tym razem daliśmy radę. Czas szybko mija… zebraliśmy się w kole, wyciągnęliśmy ręce do przodu i na gwizdek trenerki podnieśliśmy ręce do góry głośno krzycząc swoje imię. I tak zakończyliśmy w tym dniu swoje sportowe wyzwania.


 
Powrót