Wydarzenia

Odkrywcy z wizytą w OSP w Zabierzowie

22 października Odkrywcy wybrali się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabierzowie. Panowie i Panie strażacy opowiedzieli nam o swojej pracy. Wiemy już, że strażacy nie tylko gaszą pożary i ratują koty, które nie potrafią zejść z drzewa 😉 Obejrzeliśmy wyposażenie wozów strażackich, różne rodzaje kombinezonów i innych sprzętów przydatnych w pracy. Przedszkolaki  mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy mierząc hełm, siadając na quadzie oraz operując wężem strażackim. Na zakończenie wręczyliśmy naszym gospodarzom przygotowane wcześniej w przedszkolu obrazki przedstawiające nasze skojarzenia i wyobrażenia o pracy strażaka. Dziękujemy za poświęcony nam czas i przekazaną wiedzę. Po tej wycieczce ilość chętnych do wykonywania tego zawodu wyraźnie wzrosła, nie tylko wśród chłopców.


 
Powrót