Wydarzenia

WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI 2024 – SOS dla Afryki – „RAZEM RATUJMY ŻYCIE DZIECI”

„Już po raz kolejny nasze przedszkole przyłączyło się do akcji „Wyślij pączka do Afryki – SOS dla Afryki” organizowanej przez Fundację Kapucyni i Misje z Krakowa. Akcja ta miała na celu pozyskanie środków na projekty realizowane w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie. Datki były zbierane na dożywianie głodnych dzieci, ich edukację oraz wsparcie tamtejszych wspólnot. W tym roku kluczowym projektem akcji była „Reanimacja Dziecięca”, prowadzona w szpitalu w Ngaoundaye w Republice Środkowej Afryki przez br. Macieja Jabłońskiego. Wcześniej w tej placówce wiele dzieci umierało, ale dziś dzięki wsparciu ludzi z otwartymi sercami mamy setki uratowanych małych istnień ludzkich rocznie – opisuje br. Jerzy Steliga OFMCap, prezes Fundacji „Kapucyni i Misje”. Dlatego właśnie tegoroczna akcja „Wyślij pączka do Afryki” miała podtytuł „Razem ratujmy życie dzieci”. W naszym przedszkolu akcja trwała od 15 do 31 marca 2024r . Na początku akcji dzieci obejrzały prezentację multimedialną i dowiedziały się, kto jest jej założycielem, a także, w jaki sposób możemy przyłączyć się pomagając innym. Przedszkolaki miały okazję posłuchać i zobaczyć jak żyją dzieci w biedniejszych krajach, dowiedziały się o tym, że często brakuje im wody, żywności, lekarstw, a także o tym, że nie zawsze ich rówieśnicy mogą uczestniczyć w edukacji przedszkolnej. Widziały również krótki filmik przedstawiający afrykańskie przedszkole i szkołę. W ramach akcji, każda grupa przygotowała słodką niespodziankę (pyszne pischingery), którą każe dziecko mogło zabrać do domu, by podzielić się słodkościami ze swoimi domownikami.

Pszczółki

Krasnoludki

Sowy

Zuchy

Słoneczka


 
Powrót