Wydarzenia

Wycieczka Świetlików do Ogrodu doświadczeń.

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Dzieci z „Świetliki” od początku tygodnia uczyły się jak mogą dbać o nią, chronić przed zanieczyszczeniami i zaśmieceniem. Okazało się ze starszaki doskonale wiedzą, jak to zrobić aby Ziemia, która jest naszym domem była pięknym, czystym i radosnym miejscem. Na zakończenie tego pouczającego tygodnia wybraliśmy się na plenerową wycieczkę do Parku Doświadczeń imienia Stanisława Lema. Obawialiśmy się troszeczkę, że deszczowa pogoda pokrzyżuje nam plany, ale nasza planeta odwdzięczyła się nam chyba, bo przez całą wycieczkę nie spadła ani kropla deszczu.

W czasie pobytu w Ogrodzie doświadczeń stanęliśmy oko w oko z fizyką. Obserwowaliśmy zjawiska optyczne, patrzyli przez pryzmat, peryskop. Przesyłaliśmy dźwięk na odległość i graliśmy na ogromnych instrumentach. Sprawdzaliśmy też, ile mamy siły i jak możemy ją najlepiej wykorzystać. Smaczny turystyczny poczęstunek zjedliśmy w otoczeniu wielkich okazów minerałów. Na koniec czekały nas jeszcze dwie niespodzianki: jazda na sankach z górki/ wcale ne po śniegu i atrakcyjny plac zabaw – szkoda, że tak krótko.


 
Powrót