Wydarzenia

Wycieczka „Krasnoludków” do Czernichowa.

25 maja najmłodsza grupa „Krasnoludki” pojechała na swoją pierwszą wycieczkę – do Stacji Muzeum Czernichów Główny. Był to dzień pełen emocji – przede wszystkim dla większości maluchów pierwszy przejazd autokarem. Dzieci poznały wygląd starych lokomotyw i wagonów, wysłuchały wiele ciekawych informacji dotyczących pociągów oraz miały możliwość zwiedzenia ich również od środka. Największe wrażenie zrobiła lokomotywa, którą pan Robert uruchomił specjalnie dla przedszkolaków. Dzieci mogły poczuć się jak na prawdziwej stacji. Wcielały się w role maszynisty czy kierownika ruchu. Po przerwie na słodkie przekąski udały się do ogromnej Sali zabaw, gdzie konstruowały budowle z klocków maxi oraz tworzyły stacje i przejazdy dla pociągów z klocków drewnianych. Kiedy przyszła pora wyjazdu, dzieci z żalem opuszczały miejsce wycieczki.


 
Powrót