Wydarzenia

Wycieczka do Parku Rozrywki w Zatorlandzie z okazji Dnia Dziecka – 1 czerwca – grupa Odkrywców i Świetlików.

Grupy Odkrywców i Świetlików z okazji Dnia Dziecka wybrały się 1 czerwca na wycieczkę do Parku Rozrywki Zatorland. Na miejscu czekało nas mnóstwo różnorodnych atrakcji, ukrytych w 4 parkach tematycznych.
– Park Dinozaurów, kino 7D – dla fanów dinozaurów,
– strefa Lunaparku, ale też place zabaw, Miasteczko Ruchu Drogowego i maszyny w Parku Owadów – dla fanów zabawy,
– Park Dinozaurów w otoczeniu pięknego lasu – dla fanów przyrody,
– plac zabaw w Parku Owadów i park linowy w Parku Mitologii – dla fanów wspinaczki i mitologii :).
Przy zakupie biletów otrzymaliśmy opaski na ręce z kodem kreskowym, które umożliwiały nam wielokrotne korzystanie ze wszystkich atrakcji umieszczonych na terenie Parku Rozrywki. Następnie wyruszyliśmy w dwóch grupach (Świetliki i Odkrywcy) na spotkanie z przygodą. Spacer po parku wśród dinozaurów okazał się niezwykle klimatyczny. Leśne alejki, drewniane pomosty, samochód porzucony wśród drzew, czy para i mgła unosząca się nad bagnem tworzyły ten niepowtarzalny klimat. Spotkaliśmy tu zarówno te największe i te najmniejsze dinozaury. Największe wrażenie na nas zrobił roślinożerny Zauropod, przerażający T-Rex, no i oczywiście największy na świecie ruchomy dinozaur – Argentynozaur, który ma ponad 35 metrów długości.
Z Parku Dinozaurów przeszliśmy do Parku Mitologii Greckiej czyli do miejsca poświęconego greckim bogom, herosom i bohaterom. Obserwowaliśmy mitologiczne postacie na sztucznych wyspach, na środku zalewu, podczas przejażdżki tramwajem wodnym, przysłuchując się opowieściom. W zagajniku, nieopodal, umieszczono hamaki, huśtawki, postawiono drewnianego Konia Trojańskiego ale nam najbardziej podobał się labirynt Minotaura i park linowy, w którym spędziliśmy mnóstwo czasu.
W Parku Owadów zwiedzanym z Panią Przewodnik, obserwowaliśmy owady w rozmiarze zbliżonym do człowieka. Słuchaliśmy ciekawostek o koniku polnym, biedronce, mrówce, jelonku rogaczu, larwie motyla, modliszce, skorpionie, stonce, żuku oraz kleszczu. Odwiedziliśmy też „dom do góry nogami”.😉
W kinie 7D Extreme obejrzeliśmy film o dinozaurach z efektami specjalnymi, które wywoływały u nas salwy śmiechu.
Ostatnim etapem naszej wycieczki, był również pobyt na terenie Lunaparku i korzystanie z wybranych atrakcji.
Pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do przedszkola na pyszny obiadek.

Świetliki

Odkrywcy


 
Powrót