Wydarzenia

Wycieczka do Niepołomic

Dnia 15 czerwca dzieci z grupy Odkrywców i Sów wybrały się na wycieczkę do Niepołomic. Tam odwiedziły Izbę Leśną Nadleśnictwa Niepołomice, gdzie uczestniczyły w zajęciach przyrodniczo-leśnych prowadzonych przez leśnika – panią Marię. Dzieci poznały warstwy lasu, rośliny i zwierzęta żyjące w Puszczy Niepołomickiej. Dowiedziały się jak nazywają się poszczególni członkowie rodziny jelenia, sarny, borsuka, bobra, lisa, jakie są zwyczaje poszczególnych zwierząt, w jaki sposób zdobywają pożywienie, budują mieszkania, kogo się boją, co stanowi dla nich zagrożenie, a kto jest ich sprzymierzeńcem. Miały również okazję rozpoznać wspomniane powyżej zwierzęta po ich odgłosach. I to w cale nie było takie łatwe zadanie. Następnie dzieci poznały zwyczaje wyjątkowych
 i ogromnych zwierząt Puszczy Niepołomickiej jakimi są żubry. Największą ciekawostką było to, że dorosły żubr dziennie potrafi zjeść ok. 60 kg pokarmu. To naprawdę dużo. Zwiedzanie Izby Leśnej dostarczyło nam wielu niezapomnianych wrażeń przyrodniczych. Kolejno udaliśmy się na teren rekreacyjny Nadleśnictwa Niepołomice, gdzie mogliśmy poszukać poroży jelenia, pobawić się i ze smakiem zjeść łakocie z plecaków i pieczone kiełbaski. To była nasza ostatnia wspólna wycieczka w tym roku szkolnym. Dostarczyła nam wielu niezapomnianych przeżyć i wrażeń Nasze panie nazwały ją wycieczką pożegnalną, bo większość z nas po wakacjach pójdzie do szkoły.

Odkrywcy

Sowy


 
Powrót