Wydarzenia

Wizyta w szkole muzycznej – Odkrywcy

Dnia 3 kwietnia, dzieci z grupy Odkrywców wybrały się na wycieczkę do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I Stopnia Im. I.J. Paderewskiego przy ul. Basztowej 8. Uczestniczyły tam w koncercie muzycznym w wykonaniu uczniów tej szkoły. Dzieci rozwiązywały również zagadki muzyczne związane z nazwami instrumentów muzycznych oraz poznały ich budowę. Niektóre z nich w całej okazałości mieliśmy okazję ujrzeć po raz pierwszy. Wysłuchaliśmy utworów granych na: fortepianie ,,Utwór na cztery ręce”, na flecie, wiolonczeli, gitarze, klarnecie, trąbce: ,,O Susanna”, akordeonie ,,Gwiazdy na niebie” oraz na skrzypcach: ,,A ja jaj, nie lubię zastrzyków”. Największe zainteresowanie wzbudził w nas instrument trochę podobny do dużych cymbałek jeżdżących na kółkach ze sterczącymi w dolnej części rurkami. Większość z nas widziała go po raz pierwszy. To oczywiście był ksylofon i to właśnie na nim uczeń z szóstej klasy zagrał utwór Bethovena pt. ,,Dla Elizy”. To była wspaniała muzyczna uczta.

Poza tym dowiedzieliśmy się, że dnia 13 maja w sobotę szkoła ma dzień otwarty, w czasie którego  można poznać ofertę edukacyjnąszkoły i odwiedzić ją razem  z rodzicami. W czasie dnia otwartego można wziąć  udział w koncertach uczniów, zobaczyć na żywo lekcje prowadzone na wszystkich instrumentach, spotkać się z dyrekcją, uczestniczyć w konsultacji z pedagogami edukacji wczesnoszkolnej, oraz sekcji teorii muzyki i tańca.

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. kształci uczniów w dwóch kierunkach:

– ogólnokształcącym – realizujemy program ośmioletniej szkoły podstawowej,

– muzycznym – realizujemy ośmioletni program kształcenia muzycznego.


 
Powrót