Wydarzenia

Witamy WIOSNĘ – Odkrywcy

21 marca grupa Odkrywcy przywitała pierwszy dzień wiosny zakładając w naszej sali uprawę fasolki. Każde dziecko otrzymało podpisaną doniczkę ,do której wsypywało ziemię, a następnie wsadzało fasolki. W większych doniczkach wysialiśmy owies oraz przesadziliśmy bratki.  Na koniec dzieci podlały je i ułożyły na naszym parapecie. Teraz codziennie obserwujemy jak powoli zaczynają kiełkować nasze fasolki, jak szybko rośnie owies oraz jak pięknie kwitną bratki.

Razem z panią wykonaliśmy również doświadczenie. Chcieliśmy się dowiedzieć, która fasolka będzie pierwsza kiełkować ta co zostanie umieszczona w wodzie, czy ta zasadzona w ziemi? Okazało się, że wygrała fasolka umieszczona w próbówce z wodą.

Na zajęciach poznaliśmy i omówiliśmy poszczególne etapy rozwoju rośliny. Przypomnieliśmy również co jest potrzebne roślinie do życia. Ułożyliśmy historyjkę obrazkową – rozwój tulipana.


 
Powrót