Wydarzenia

Witaj wiosno! – Krasnoludki

14 marca na spacer w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny wybrały się Krasnoludki. Nie trzeba było długo chodzić aby przekonać się, że jest ona tuż, tuż. W okolicach przedszkola oraz w ogródkach działkowych mogliśmy znaleźć przepiękne, wiosenne kwiaty. Dzieci zobaczyły, przebiśniegi, przylaszczki, żonkile, fiołki. Najszybciej nauczyły się rozpoznawać forsycję. Dzieci z ogromną radością powtarzały nazwy spotykanych kwiatów oraz roślin.

22 marca w przedszkolu wysialiśmy owies, sałatę, bazylię oraz rzeżuchę. Teraz będziemy obserwować jak kiełkują i rosną.

27 marca w naszym ogrodzie w nowo przygotowanych do tego skrzyniach zasadziliśmy cebulę, udało nam się natrafić też na dżdżownicę. Już nie możemy się doczekać jak zaczną rosnąc nasze wysiewy.


 
Powrót