Wydarzenia

Wiosna w grupie Świetlików.

” Wiosna, ach to ty”…  – cebulki, nasiona, donice, narzędzia ogrodnicze, ziemia, konewka z wodą i już przygotowani do pracy ogrodnicy… Oglądamy nasiona bazylii, pietruszki, aksamitek, nasturcji, papryki, cebulki hiacyntów, pestki dyni, ziarna żyta. Następnie wysiewamy lub sadzimy w ziemi do doniczek i skrzynek … pod czujnym okiem Pań i z ich pomocą (tak byliśmy zajęci i pochłonięci, że „zapomnieliśmy” o zdjęciach dokumentujących nasza ciężką pracę). Po kilku tygodniach obserwujemy efekty  …imponujące…  jak pięknie wyrosło żyto, dynie, aksamitki, hiacynty….. jeszcze trochę musimy poczekać na bazylię, pietruszkę i paprykę.
Wiosną tworzymy też kartki z Eko- kalendarza zachęceni przez Zmisiowaną Mamę do poznawania ekologicznych świąt w ramach realizacji czwartego modułu Małego Misia w Świecie Wielkiej Literatury dowiadujemy się ,że jest Międzynarodowy Dzień Rysia, Światowy Dzień Morza, Światowy Dzień Kota, Europejski Dzień bez Samochodu, Dzień Lasu i wiele , wiele innych…. Samodzielnie ilustrujemy wybrane święta i wykonujemy kolorowe napisy…”


 
Powrót