Warzywa, zioła i kwiaty z naszego ogródka

Dzięki staraniom Pani Dyrektor, każda grupa ma swoją skrzynię w której może uprawiać wybrane rośliny. Dodatkowo niedaleko skrzyń znajduje się „Kącik ziół”, z którego Panie kucharki zrywają rosnące tam zioła i wykorzystują je podczas przygotowywania posiłków dla dzieci (lubczyk, tymianek, mięta, szczypiorek). W okresie wczesnowiosennym dzieci z pomocą swoich nauczycielek siały i sadziły m.in. rzodkiewkę, sałatę masłową, cebulę, czosnek, ogórki, cukinię, koperek, truskawki, ziemniaki, fasolę ale także kwiaty. W kolejnych tygodniach przedszkolaki podlewały swoje uprawy i sprawdzały „czy rośnie”. Od jakiegoś czasu możemy już cieszyć oko naszymi uprawami. Dzieci obserwują wzrost roślin oraz ich kwitnienie i owocowanie. Ze skrzyń zniknęły już rzodkiewki i młoda sałata, teraz czekamy na ogórki i cukinie.

Kwiecień

Maj

Czerwiec


 
Powrót