Wydarzenia

Warsztaty z Teatrem Groteska

Szanowni Państwo poniżej ciekawa propozycja warsztatów przygotowanych przez zespół Teatru Groteska oraz zaproszenie na konkurs.

Na stronie internetowej Teatru Groteska oraz na Facebooku znajdziecie warsztaty skarpetkowe, które publikowaliśmy dla Was w czasie ferii zimowych. Mogą być one inspiracją, pomocą lub po prostu świetną zabawą.

Warsztaty skarpetkowe” przygotowali aktorzy występujący w najnowszej realizacji Teatru Groteska – „Niesamowitych przygodach dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” w reżyserii Lecha Walickiego (premiera: wrzesień 2020). To warsztaty ruchowe, aktorskie i wokalne w jednym. Bartłomiej Olszewski, Jakub Popławski i Dominika Guzek pokazują jak można bawić się skarpetkami, tworzyć teatr skarpetkowy i poznawać oraz przekazywać w ten sposób emocje! Skarpetki są bohaterami na stopach, dłoniach oraz tworzą swoje historie, tak jak w historii opisanej przez Justynę Bednarek.

Mamy dla Was również warsztaty „O wyobraźni – czyli to, czego nie widać w teatrze, a jest ważne” Mai Kubackiej. To odautorska propozycja oparta w całości na osobistym doświadczeniu pracy z wyobraźnią jako aktorki, instruktorki teatralnej, a także aktorki podejmującej realizacje reżyserskie. Warsztaty mają zachęcić młodych widzów do pobudzania wyobraźni, do pracy z wyobraźnią bez obciążenia stresem „pustki w głowie”. Zbudowane są w przejrzysty sposób, zrealizowane prostymi środkami i przy pomocy czytelnych elementów w konsekwentnej estetyce. „To, czego nie widać w teatrze, a jest ważne” to cykl o charakterze pogadanek wykorzystujących pierwotną gamę narzędzi twórczych (relacje osobiste, zdjęcia, kolaże, plansze prezentacji, pisanie, realne prezentacje w rzeczywistości – krótkie ujęcia filmowe, czy elementy animacji poklatkowej).

                Warsztaty mają zachęcić do tego, aby bawić się i uczyć kreatywnie, wykorzystując przedmioty, które każdy ma w domu, przedszkolu czy szkole, ale przede wszystkim własną wyobraźnię! Krótkie warsztaty z Groteski mają pobudzić dzieci do działania, stać się dla nich inspiracją, aby bawić się bez komputerów i innych nośników elektronicznych!

Teatr Groteska ogłasza WIELKI SKARPETKOWY KONKURS  „Skarpetki w akcji”

Drodzy Widzowie!

Nadszedł czas odkryć tajemnice Waszych domowych pralek! Po feriach pełnych warsztatów rozwijających wyobraźnię oraz skarpetkowych działań zapraszamy na konkurs!

Czas na Wasz ruch, Wasze pomysły i domowe lub szkolne inscenizacje! Otwierajcie szuflady, kosze na pranie, szukajcie pod łóżkiem, za szafką czy w przedpokoju – wszędzie gdzie możecie znaleźć zagubione, pozostawione na pastwę własnych pomysłów i marzeń, skarpetki.

Pomóżcie im zaistnieć na wielkiej wirtualnej scenie Teatru Groteska!

 Zachęcamy do budowania ciekawych scenariuszy i niezwykłych historii oraz przesyłania  do nas filmów na ich podstawie!

To czas wykorzystania w pełni możliwości wyobraźni z dala od komputera!

Zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli!

Niech wielkie skarpetkowe wyzwanie wypełnia domowe salony!

Do skarpetkowej zabawy zachęcamy także w klasach szkolnych i zdalnych!

W konkursie można wziąć udział zarówno indywidualnie jak i grupowo!

Zgłoszenia w formie filmu zawierającego nagranie (maksymalnie 5 minut) przyjmujemy od 17. stycznia do 14. lutego! Czekamy na pełne przygód i zaskakujących zwrotów akcji historie ze skarpetkami w rolach głównych!

Zgłoszenia wraz z akceptacją regulaminu wysyłajcie na adres: pr@groteska.pl

Regulamin dostępny na stronie www.groteska.pl

Więcej informacji w dziale Promocji Teatru Groteska: 12 633 48 22 wew. 235, 257

ZAPRASZAMY!!!


 
Powrót