Warsztaty ceramiczne w grupie Krasnoludków

25 kwietnia grupę Krasnoludków odwiedziła mama Alinki, która przeprowadziła warsztaty ceramiczne. Dzieci miały okazję dowiedzieć się co to jest glina, jak wygląda oraz do czego jest wykorzystywana. Przedszkolaki mogły pougniatać i wałkować masę tak aby móc stworzyć cudowne serce dla swoich rodziców. Dzieci za pomocą przygotowanej formy wycinały kształt, a następnie odbijały na nich haftowane serwetki. Niepowtarzalne wzory powstały na wszystkich sercach. Na koniec dzieci dowiedziały się, że przygotowane przez nie serduszka trafią do dużego pieca z bardzo wysoką temperaturą i zostaną wypalone co spowoduje, że staną się twarde. Bardzo dziękujemy pani Katarzynie za zaangażowanie i udział w zajęciach.