Wydarzenia

Grupa Tropicieli w niezwykłym świecie muzyki.

W jednym z lutowych tematów przenieśliśmy się do świata muzyki. Poznaliśmy rożnego rodzaju instrumenty i nauczyliśmy się je klasyfikować, namalowaliśmy instrumenty. Tworzyliśmy muzykę, słuchaliśmy muzyki. Dowiedzieliśmy się do czego służą nuty.

Miłą niespodzianką był dla nas dzień, w którym pani Dorotka z naszej grupy zaprezentowała nam swój własny instrument, gitarę akustyczną. Opowiedziała nam z czego składa się gitara i jakie zadanie pełnia poszczególne jej części. Mogliśmy się też na własnej skórze przekonać co do zrobienia maja ręce podczas gry na gitarze. Ciekawym doświadczenie było wspólne muzykowanie oraz śpiew w kanonie (choć to nie łatwa sprawa). Może ktoś z nas kiedyś nauczy się grać na gitarze lub innym instrumencie.


 
Powrót