Wydarzenia

Uczymy się kolorów i nie tylko w językach naszych wolontariuszy

Ozge, która pochodzi z Turcji i pracuje w grupie Odkrywców przygotowała dla dzieci pierwszą lekcję w sali. Do tej pory mieliśmy jedyne okazję nauczyć się nowych słów patrząc tylko na filmy przygotowane właśnie przez wolontariuszki. Ozge rozpoczęła od nauki podstawowych kolorów. Dzieci chętnie bawiły się i powtarzały nowe słowa. Chociaż język nie należy do prostych to dzieci bez większego problemu zapamiętywały i próbowały mówić nowe słowa.

Gular, która pochodzi z Azerbejdżanu również przygotowała krótką lekcje dla najmłodszej grupy Krasnoludków. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak w języku Azerbejdżańskim mówi się słowa „dziękuję”, „mama”, „tata” oraz co należy powiedzieć żeby się z kimś przywitać. Dzieci z uwagą słuchały Gular i z dużym entuzjazmem wykonywały wszystkie proponowane przez wolontariuszkę zabawy.

Ona z grupy Sowy przygotowała krótką lekcje z języka hiszpańskiego. Zaproponowała ciekawe zabawy z kolorowymi karteczkami. Każde dziecko miało okazję przypomnieć sobie poznane w zeszłym roku słowa w j. hiszpańskim których uczył Jorge. Dzieci już nie mogą się doczekać następnych zajęć z wolontariuszkami.


 
Powrót