Wydarzenia

Świętujemy Dzień Przedszkolaka

W ubiegły piątek, 18 września  w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Każda grupa przygotowała tym razem własne atrakcje.
Dzieci z grupy Sowy rozpoczęły świętowanie od „Tańca pajacyka z misiem”. Po rozgrzewce zamieniliśmy się w poszukiwaczy ukrytych słodkości- cukierki oczywiście znaleźliśmy w mgnieniu oka 😊. W nagrodę czekał na nas słodki poczęstunek, o który zadbali nasi Rodzice. Na zakończenie wesołego świętowania robiliśmy zdjęcia z wybranymi przez siebie rekwizytami, w specjalnie przygotowanej fotobudce. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć 😊.
Świetliki świętowały przez cały dzień, wśród ich zabaw znalazły się: zabawy z bańkami i balonami w ogrodzie przedszkolnym, gra w kosza na ogrodzie,taniec z balonami w sali, a także taniec w maskach, malowanie rąk kredkami do malowania twarzy, słodki poczęstunek i mała niespodzianka dla wszystkich Świetlików, zdmuchiwanie świeczek na torcie grupowym, odpalenie fontanny tortowej dla wszystkich, zabawy i tańce według Klanza i C.Orffa.
Tropiciele w swojej grupie świętowali zarówno w ogrodzie i jak i w sali. Łapaliśmy baśki mydlane i bawiliśmy się balonami w ogrodzie. W sali oglądaliśmy film pt. przygody Bolka i Lolka. Tańczyliśmy radosny taniec w misiowych maskach. Każdy z nas dostał w prezencie unikalnego Hot Wheelsa i mógł się nim bawić tego dnia w przedszkolu a potem wraz z balonikiem zabrał go do domu.

Również Krasnoludki świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji dzieci tańczyły przy muzyce, uczestniczyły w zajęciach z chustą animacyjną oraz bawiły się na świeżym powietrzu, łapiąc bańki mydlane . Na zakończenie na dzieci czekała słodka niespodzianka.

Odkrywcy zaczęli świętowanie od wyzwania jakim były zawody sportowe, dzieci min. przeskakiwały po kolorowych „kamieniach” i przenosiły jajka na łyżce. Zawody zakończyły się remisem a wszystkie dzieci otrzymały „Medale super przedszkolaków”. Później przyszedł czas na zabawy z chustą animacyjną podczas których najbardziej radosną zabawą okazała się ta polegająca na wyrzucaniu balonów po za chustę. Była też chwila na pamiątkowe zdjęcia w „fotobudce”. Kiedy pani Ania H. skręciła pieski i szable z balonów byliśmy gotowi na słodki poczęstunek oraz zabawy z bańkami w ogrodzie przedszkolnym.

 


 
Powrót