Wydarzenia

Święto Rodziny i Uroczyste pożegnanie starszaków – Odkrywcy

Dnia 14 czerwca o godzinie 15.30 dzieci z grupy Odkrywców obchodziły uroczyste zakończenie roku przedszkolnego, połączone ze Świętem Rodziny. Z tej okazji panie i dzieci zaprosiły do przedszkola rodziców i rodzeństwo Odkrywców. W uroczystości uczestniczyła również pani dyrektor –  Dorota Szymczyk.

Na początku delegacja dzieci z grupy Sówek wraz ze swoją panią Barbarą Liszkiewicz-Feluś uroczyście wręczyła wszystkim Odkrywcom własnoręcznie zrobione zakładki do książek – Sówki. Tak więc od Sówek dzieci otrzymały zakładki – sówki. Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim Sówkom oraz pani Basi i pani Dorotce za tak miły i sympatyczny prezent, w tym tak ważnym dla nas dniu. Kolejno dzieci zaprezentowały taniec z szarfami w barwach narodowych, a następnie zaprosiły na przedstawienie ,,Na Krakowskim Rynku”. Przebrane w piękne, krakowskie stroje wcielały się w role: krakowiaków, krakowianek, kwiaciarek, smoka, szewczyka Skuby, hejnalisty, króla Kraka i Lajkonika. Wyuczone scenki i wierszowane role przeplatane były piosenkami: ,,Jestem sobie krakowianka”, ,,Przyleciał ptaszek z Łobzowa”, ,,Płynie Wisła płynie”, ,,Stare miasto Kraków”, ,,Twarze mieszkańców Krakowa”, ,,Lajkonik” oraz  tańcami: ,,Krakowianki” i ,,Krakowiak”. Taniec  Krakowiak zakończył I część uroczystości.

W II części dzieci sześcioletnie pożegnały się z przedszkolem, salami, zabawkami i swoimi paniami, a dzieci pięcioletnie swoim kolegom i koleżankom życzyły samych sukcesów w szkole, no i oczywiście żeby im tak tam tak samo było dobrze, jak w przedszkolu. Następnie wszystkie dzieci uroczyście zatańczyły poloneza. Po polonezie nastąpił czas dla pań. Panie z grupy Odkrywców zwróciły się do rodziców i dzieci z podziękowaniami, dobrymi radami i życzeniami wszystkiego dobrego na dalszej drodze edukacji i wychowania. Pani Dyrektor również podziękowała rodzicom, paniom nauczycielkom i pogratulowała wspaniałego występu. Następnie wraz z paniami z grupy Odkrywców wręczyła dzieciom dyplomy ukończenia przedszkola, pamiątkowe książki  z dedykacjami i zdjęciem grupowym, które ufundowała Rada Rodziców grupy. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku ze strony pani dyrektor były to cukierki, a ze strony rodziców paczki żelków. Na zakończenie pani dyrektor  wręczyła pisemne podziękowania za zaangażowanie przedstawicielom Rady Rodziców: pani Agnieszce Kwiecień, pani Joannie Demkiewicz,pani Marcie Gil i pani Klaudii Hajzer-Kabat.

W III części dzieci zaśpiewały piosenkę dla mamy i taty z okazji Święta Rodziny i wręczyły własnoręcznie zrobione serduszka techniką decoupage. Na tym zakończyła się uroczystość w grupie Odkrywców. Wszystkim sześciolatkom jeszcze raz życzymy samych sukcesów w szkole i miłych przedszkolnych wspomnień. 


 
Powrót