Wydarzenia

Święto Niepodległości

10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Przedstawienie przygotowały dwie grupy: Zuchy i Sowy. Udział w uroczystości wzięły również inne grupy, na widowni zasiedli nawet Ci najmłodsi. Po oficjalnym przywitaniu, zaczęła się część zasadnicza – przedstawienie. Rozpoczęło się ono krótkimi wierszykami recytowanymi przez przedszkolaki. Przypomnieliśmy sobie pokrótce historię Polski oraz drogę do odzyskania niepodległości. Całość przeplatała się z patriotycznymi pieśniami, takimi jak „Legiony” czy też „Przybyli ułani po okienko”. Nie zabrakło również tańców. Mogliśmy obejrzeć piękny układ taneczny dziewczynek z czerwonymi i białymi chustami. Zwieńczeniem akademii był odśpiewany przez wszystkich hymn Polski. Na końcu uroczystości wysłuchaliśmy podziękowań i gratulacji od Pani Dyrektor. To była cudowna dawka historii Polski.


 
Powrót