Wydarzenia

Świetliki pieką Kosmiczne ciasteczka w ramach akcji SOS dla Afryki.

17 marca grupa Świetlików miała pełne ręce roboty. Zaraz po zakończeniu teatrzyku przystąpiliśmy do wykonania „kosmicznych ciasteczek”. Ciasto przygotowała wcześniej pani Agnieszka. Nasza rola polegała tym razem na wykrawaniu ciastek foremkami w kosmicznych kształtach. Z wielkim zapałem wycinaliśmy gwiazdy, planety, komety i księżyce. Nie zabrakło także ufoludków. Wycięte ciasteczka smarowaliśmy białkiem z jajka i dekorowaliśmy brązowym cukrem. Potem ciasteczka upiekły nasze panie kucharki. Po wystygnięciu trzeba je było tylko pięknie zapakować przyczepić logo akcji „Pączek dla Afryki” i zabrać do domu na znak, że wspieramy akcję. Troszkę ciasteczek zostało w przedszkolu, więc mogliśmy spróbować naszych wypieków.


 
Powrót