Wydarzenia

Świetliki kochają zimę!

Długo czekaliśmy na przyjście prawdziwej zimy.  Dopiero w drugim tygodniu ferii spadł śnieg. Z radością ruszyliśmy do naszego ogrodu, by wykorzystać tą wspaniałą aurę, zaopatrzeni w odpowiednie  zimowe  stroje  i  entuzjazm.  Zaczęliśmy od zabaw badawczych,  sprawdziliśmy jak wygląda śnieg, jaką ma fakturę, kolor, temperaturę, gęstość. Oglądaliśmy  zimowy krajobraz- wszystko dookoła  przykryte białym puchem.

 Zauważyliśmy, że z łatwością można  lepić kule śniegowe. Nasi młodsi koledzy z grupy Sowy z zaciekawieniem przyglądali się nam. Pewnie wymyślali swoje sposoby na zabawy ze śniegiem  w zimowym ogrodzie.

Kiedy padła propozycja by zbudować  bałwana,  dzieci z radością przystąpiły do pracy  I tak oto, dzięki wspólnym wysiłkom powstał bałwan, któremu  dzieci nadały  imię Olaf  Radośni,  zmęczeni i dumni ze swej pracy stanęliśmy do wspólnego zdjęcia z naszym nowym,  śniegowym kolegą.

Później  okazało się, że Olaf miał nieprzyjemne przygody,  które dzięki  akcji  naprawczej Świetlików, miały szczęśliwe zakończenie. Ale to już inna opowieść zimowa…. 

 


 
Powrót