Wydarzenia

Świąteczne stroiki – Warsztaty w grupie Pszczółek

W poniedziałek 18 grudnia dzieci z grupy Pszczółek i Sów uczestniczyły w warsztatach florystycznych ,,Stroiki na świąteczny stół”. Warsztaty prowadziła babcia Tymona z grupy Pszczółek. Dzieci otrzymały doniczki, w środku których umieszczone były wilgotne gąbki. To właśnie w nich każde dziecko osadzało świeczkę, a następnie wokół świeczki osadzało prawdziwe świerkowe gałązki. Ich zapach unosił się po całej sali i wprowadził nas w prawdziwy, świąteczny nastrój. Każdy z nas robił to trochę inaczej. Niektóre gałązki były wyższe inne niższe, a jeszcze inne średniej wielkości. Takie też były nasze stroiki…każdy inny, wszystkie jednak miały swój urok. Następnie świerkowe gałązki ozdabialiśmy bombkami, śniegowymi gwiazdkami, drewnianymi konikami, rajskimi jabłuszkami błyszczącymi gwiazdkami. To sprawiło nam wiele frajdy i przyjemności. Efekt był niesamowity. Każdy stroik był jedyny w swoim rodzaju i bardzo oryginalny. W tym dniu zabieraliśmy je oczywiście do swoich domów. Bardzo dziękujemy babci Tymona za wspaniałą lekcję florystyczną.


 
Powrót