Wydarzenia

Spotkanie z ratownikiem medycznym

28 października dzieci w uczestniczyły w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy.

Dzieci poznały wyposażenie torby ratowników. Dowiedziały się w jaki sposób i czym należy zabezpieczyć złamanego palca, rękę, czy nogę. Poznały również przeznaczenie kaca ratowniczego, a zwłaszcza, kiedy i w jakich sytuacjach należy używać  srebrnej i złotej strony koca. Uczyły się prawidłowo prowadzić akcję sztucznego oddychania, ćwiczyły również prawidłową postawę, w jakiej należy podjąć taką akcję ratowniczą,  by poszkodowanemu nie zrobić krzywdy. Każdy mógł również samodzielnie zrobić zastrzyk misiowi, a zużytą strzykawkę wziąć sobie na pamiątkę. Na zakończenie, w parach wszyscy uczyli się prawidłowego bandażowania i otrzymali certyfikat ukończenia szkolenia. To były naprawdę przydatne warsztaty.

Odkrywcy

Zuchy

Świetliki

Sowy

Krasnoludki


 
Powrót