Wydarzenia

Spotkanie z Panią Policjantką

Dnia 20 października dzieci spotkały się z panią policjant z Komendy Miejskiej Policji przy ul. Lubicz. Podczas spotkania pani policjant przypomniała wszystkim dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.  Dotyczyły one nie tylko ruchu drogowego, ale również i przede wszystkim bezpiecznego poruszania się pieszych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w/w spotkaniu. Oceniały niewłaściwe zachowanie się dzieci przedstawione na planszach edukacyjnych, wypowiadały się na temat skutków takiego zachowania i określały, co należy zrobić w przypadku takiego postępowania. Dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, zarówno w miejscach z sygnalizacją świetlną, jak i w miejscach bez sygnalizacji świetlnej. Nie zapomniały również o numerach alarmowych. Poznały także wygląd stroju policjanta, jego podstawowe wyposażenie oraz zasady kierowania ruchem drogowym. Na zakończenie pani policjant w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom” przeczytała przedszkolakom wiersz Jana Brzechwy ,,ZOO” i wpisała się do pamiątkowej księgi ważnych osobistości czytających dzieciom przedszkolnym. Na zakończenie przedszkolaki  chociaż przez chwilę mogły poczuć się małymi policjantami poprzez przymierzenie policyjnej czapki i wzięcie do ręki policyjnego lizaka. To była wspaniała lekcja i dobra zabawa.


 
Powrót