Wydarzenia

Spotkanie z Mamą Rysia w grupie Krasnoludki

W czwartek 27 kwietnia br gościliśmy mamę Rysia B. z naszej grupy w ramach realizacji tematu tygodniowego: ”W krainie dźwięków i muzyki”.
Na początku spotkania poszybowaliśmy w świat muzyki słuchając opowiadania Kaliny Cyz i Jagody Charkiewicz pt.”Koło, trójkąt i pięć linii czyli jaki kształt ma muzyka?”. Dowiedzieliśmy się co to jest pięciolinia, klucz wiolinowy i zapis nutowy. Odgadywaliśmy nazwy instrumentów w kształcie trójkątów, kół, kwadratów, a także nazwy instrumentów kojarzących się z kształtem zwierząt egzotycznych na przykład wielbłądów.
Poznaliśmy brzmienie instrumentów: skrzypiec, banjo, mandoliny oraz ich uproszczoną budowę. Obserwowaliśmy sposób gry na instrumentach, a także mieliśmy okazję dotknąć strun w taki sposób by wydały brzmienie.
Rozwiązywaliśmy zagadki muzyczne, odgadując czy muzyka jest smutna czy wesoła, szybka czy wolna, głośna czy cicha.
W zabawie muzyczno- ruchowej uczyliśmy się dostosowywać ruch do zmieniającego się tempa muzycznego oraz reagować na pauzę w muzyce.
Pani Patrycja, zagrała dla nas „My jesteśmy Krasnoludki” oraz „Jestem sobie przedszkolaczek”, śpiewaliśmy z zapałem piosenki, znane choć może odrobinę już zapomniane… (od listopadowego pasowania minęło już trochę czasu😉)
Świetnie bawiliśmy się przy wtórze skrzypiec, gromko śpiewając :”Stary niedźwiedź mocno śpi”, „Mam chusteczkę haftowaną”,” Nie chcę cię znać”.
Spotkania na żywo z muzykiem i utworami granymi na instrumentach są wspaniałą okazją do bezpośredniego przeżywania, wyrażania emocji i rozbudzania zainteresowań muzycznych. Przeżyliśmy wspaniałą przygodę podróżując w świecie dźwięków i muzyki. Dziękujemy Pani Patrycji za twórcze, pełne pasji spotkanie z muzyką. Jesteśmy muzyką wprost oczarowani.


 
Powrót