Wydarzenia

Spotkanie z mamą Olivii – Krasnoludki

Na zaproszenie do włączenia się do akcji CPCD jak pierwsza odpowiedziała mama Olivii. Odwiedziła nas 6 marca i przyniosła ze sobą dwie książeczki. Jedną w j. polskim, a drugą w j. angielskim. Rodzice Olivii pochodzą z Brazylii, a do Polski przyjechali niedawno i uczą się naszego trudnego języka. Tak więc było to wielkie wyzwanie dla pani Luciany. Pierwszą książeczkę dzieci wysłuchały o przygodach Kici Koci. Dowiedziały się, że zawsze należy po sobie sprzątać ubrania oraz zabawki. W ten sposób pomagają swoim rodzicom. Drugą książeczkę pt. „Kto prowadzi?- Who’s driving” mama Olivii czytała w j. angielskim oraz tłumaczyła na j. polski. Dzieci poznały nowe słowa w j. angielskim dotyczące nazw pojazdów oraz zwierząt. Dzieci były zachwycone spotkaniem. Z niecierpliwością czekamy na następne.


 
Powrót