Wydarzenia

Spektakl „Zielony Kopciuszek” – Odkrywcy

Dnia 20 kwietnia dzieci z grupy Odkrywców poszły do sali teatralnej przy kościele Świętej Jadwigi na interaktywny spektakl muzyczny pt. „Zielony Kopciuszek”. Dzieci dzięki licznym piosenkom, konkurencjom i animacjom przeniesione zostały w świat baśni o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znały. Przedstawienie miało charakter bajki o tematyce ekologicznej. Przypominało najmłodszym jak ważny jest szacunek wobec przyrody oraz o tym jak prawidłowo należy o nią dbać. Spektakl pozwolił utrwalić i poszerzyć wiedzę na temat zasad segregacji odpadów, podkreślał, jak ważna jest ochrona powietrza oraz ukazywał negatywne skutki palenia śmieci w domowych paleniskach, ogrzewania domów węglem i emisji dużej ilości spalin samochodowych. Aktorzy zachęcali dzieci do walki z problemem zanieczyszczenia Ziemi.


 
Powrót