Wydarzenia

SOS Pączek dla Afryki

W  połowie lutego br. wszystkie grupy z naszego Przedszkola wzięły udział w akcji „Wyślij pączka do Afryki  – SOS dla Afryki ”organizowanej przez Fundację Kapucyni i Misje z Krakowa. Fundacja  prowadzi akcję charytatywną, która ma na celu pozyskanie środków na projekty realizowane w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie. Datki zostaną przeznaczone na dożywianie głodnych dzieci, ich edukację oraz wsparcie tamtejszych wspólnot. Szczegóły znajdują się na stronie https://paczek.kapucyni.pl  W zakładce: Do pobrania  zamieszczono filmowe relacje z działań Misjonarzy w Afryce. Zebraliśmy ponad 200 zł. Wszystkie zebrane pieniądze trafiły na konto Fundacji Kapucyni i Misje. Ze względu na obostrzenia nie mogliśmy przeprowadzić kiermaszu. W zamian, każda grupa zorganizowała pieczenie  czekoladowych babeczek, które były słodką zachętą do wrzucania datków.

Wszystkie grupy przystąpiły do przygotowania czekoladowych muffinek. Przepis i sposób wykonania widziały wcześniej na stronie internetowej ciastkożercy.pl. Następnie po wcześniejszym umyciu rąk przystąpiły do działania.  Dokładnie w jednej z misek wymieszały składniki suche, a w drugiej mokre. Kolejno, składniki suche połączyły ze składnikami mokrymi, dodały pokrojone kawałki gorzkiej czekolady i ciasto gotowe. Przy pomocy łyżki lub łyżki do lodów i pod czujnym okiem pań nakładały ciasto do papierowych muffinkowych papilotek. Później najprzyjemniejsza część – degustacja wypieków.  Mniam, mniam, mniam…. były świeżutkie, chrupiące i pyszniutkie.

Sowy

Świetliki

Odkrywcy

Tropiciele

Krasnoludki


 
Powrót